ARHÍVUM > Bajnokságok > U-15 > 2018/2019 > Tavasz

BFTSE Tárnok - Tököl VSE 9-1 (2-0)
Tárnok KSK, 2019-05-11 - szombat 10:00

Játékvezető: Józsa Ferenc
Aszisztens: Juhász Gáspár András

Gól: Somogyi Ádám 38', Molnár Hunor 41', Loboda Lőrinc 49' 79', Szilágyi Ákos 68', Koperda Gergő 77', Hoppál Dániel 81', Balog Dániel 82', Szűcs Dániel 86'

Lapok: nem volt

A forduló további eredményei: Lurkó FC Gyál - Örkény SE 2-7, Alsónémedi SE - Dunavarsányi TE 4-1, Ócsa VSE - Hernád SE 6-1, Táborfalva KSE - Ráckeve VAFC 9-1

BFTSE Tárnok: Koma Bálint 0 - Géczi Milán 7 (Tót-Suszt Ádám 64' 0), Koperda Gergő 8, Hoppál Dániel 8, Pocseg Edmond 8 - Szilágyi Ákos 9, Prókai Attila 7 (Ruzsinszki Bálint 46' 7), Somogyi Ádám 7 (Szücs Dániel 56' 7) - Kulcsár Levente 6 (Balog Dániel 46' 7), Molnár Hunor 7 (Loboda Lőrinc 46' 8), Pátrovics Dániel 8 (Kleman Dávid 64' 0)

Edző: Kaszás Attila

Tököl VSE: Nemes Balázs - Waldschmidt Erik, Börcsök Bálint, Schneider Márk, Molnár Szabolcs, Rényei Martin, Szakállas Imre, Lerner Balázs, Radócz Marcell, Megyeri Márton, Lőrincz Bálint
Edző:

Már bajnokként vonultunk ki a játékra a tabella sereghajtója ellen. Gondolhattuk, hogy sima ügy lesz a 3 pont besöprése, de ez nem egészen így történt. Igaz, hogy óriási mezőnyfölényben játszottunk végig a mérkőzésen, de ellenfelünk rendkívül szívósan védekezett. Kapusuk is a helyén volt és amikor már úgy látszott, hogy végre kapuba jut a lövésünk, akkor valahonnan mindig előkerült még egy láb, egy törzs, egy fej, amiről kipattant a labda. Két alkalommal a kapufa is segítette Tökölt. Rengeteg kimaradt helyzet után a félidő vége előtt pár perccel Somogyi Ádám törte meg a gólcsendet. Nagyon szép egyéni akciója után, amikor is kicselezte az egész védelmet, közelről lőtt a hálóba. Szünet előtt Molnár Hunor is betalált.
A második játékrészben, 4-0-ás vezetésünknél a spori elnézett egy tököli indítást. Megyeri Márton ugrott ki másfél,- két méteres lesről és talált a hálónkba, megszerezve csapatának a "becsületgólt". Meg kell jegyezni, hogy óriási fölényünk ellenére is, vagy talán éppen ezért, nem egyszer sikerült ellenfelünknek kiugrani fellazult védelmünk mellett. Ilyenkor viszont igen csak szükség volt Koma Bálintra, aki 3-4 alkalommal is bravúrosan védett. Az utolsó negyedórában elkezdtek potyogni a gólok. A 75. percben kaptuk az előbb említett lesgólt és ezzel mintha megrángatták volna az oroszlán bajuszát. Válaszul, gyors egymásutánban, rúgtunk 5 gólt, amivel mégis csak nagyarányúvá sikerült tennünk mai győzelmünket.

Kaszás Attila: - Gratulálok a csapatnak a mai győzelemhez és a jól megérdemelt bajnoki címhez!