Tárnok KSK sportpálya, 2019-08-24 - szombat 17:00

Játékvezető: Kovács Bence
Aszisztens: Décsi Nándor, Risz Domonkos

Gól: Seres Béla 61'

Lapok: Barki Milán 62' , Váradi Gergő 82' , Csibrik György 90' , Veszeli Tibor 92' ill. Seres Béla 31' , Szarvas Szabolcs 92'

A forduló további eredményei: Halásztelek FC - Pereg SE 1-0, Ráckeve VAFC - Újhartyán VSE 3-0, Tápiószecső FC - Bugyi SE 1-2, FC Dabas II. - Alsónémedi SE 1-1, Üllői SE - Taksony SE II. 1-2, Felsőpakony KSE - Aranyszarvas SE 11-1, Örkény SE - Péteri KSK 3-3

Tárnok KSK: Pintér László 0 - Nagy Dániel 6 (Hrabina Ádám 46' 6), Veszeli Tibor 7, Pusztai Csaba 7, Czeilinger Zsolt 6 - Csibrik György 7, Szász Károly 6 (Száraz Gyula 46' 6), Nagy István 6 - Sárai Ferenc 7 (Barki Milán 62' 0), Ruzsinszki Dávid 90' 0), Tóth Tamás 6 (Ilyés Attila 73' 0), Váradi Gergő 6-2=4
Kispad: Farkas Márk, Demján Dénes
Edző: Kaszás Attila

Tápiószelei SE: Kósa Pál - Kiss Krisztián, Jónás Roland, Buczkó István, Mózes Dániel, Seres Eduárd (Szarvas Szabolcs 90'), Seres Béla (Petrovics Dávid 89'), Laki Sándor, Pető Dániel, Kiss Ádám, Apró József (Katona Krisztián 92')

Kispad: Baráth Bence

Edző: Fehér Szilárd

A mai mérkőzésen újabb fiatal játékosunk húzta először magára a felnőtt mezt. Ma játszott először tétmérkőzést a felnőttek között 17 éves játékosunk, Barki Milán. Gratulálunk és hosszú, sikeres labdarúgó pályafutást kívánunk neki!

Az 1. forduló eredményei alapján sejteni lehetett, hogy egy jó csapat látogat el hozzánk, első hazai mérkőzésünk vendégeként. Ezt igazolta is Tápiószele gyüttese. Azt mondhatom, hogy "kutyamelegben" játszotta ezt a fordulót minden csapat. A 17 órai kezdés ellenére 33 fokot mutatott a hőmérő. Azt kell mondanom viszont, hogy ez szinte meg sem látszott a mérkőzésen. Mindkét csapat nagy lendülettel vetette bele magát a küzdelembe. Élvezetes, jó játék alakult ki. A küzdelem többnyire a két 16-os közé korlátozódott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Mindkét védelem jól állt a lábán és mindkét középpálya jól szervezte a játékot. Az első helyzet a hazai csapat előtt adódott. Sárai került védőjével szemben lépéselőnybe, de a végén 10-12 méterről a kapust találta el lövésével. Az első játékrészben nekünk adódott még helyzetünk, a vendégek viszont a jó játékuk ellenére is, helyzet nélkül vonultak pihenőre.

A második játékrészben a csapatok - becsületükre legyen mondva - a további kánikula ellenére is ott folytatták, ahol szünet előtt abbahagyták. Továbbra is dominált a jó játék és a nagyszerű iram. Ekkor talán még kicsit fölébe is tudtunk kerekedni ellenfelünknek. Vezettünk egy-két ígéretes, kapura is veszélyes támadást. A 61. percig nem is volt semmi baj, de ekkor elkövettünk egy nagy hibát. A jobb szélen vezetett támadás után a belőtt labda két tápiószelei játékost is üresen talált és Seres Béla nem hibázott, tiszta helyzetből 8 méterről talált a hálóba. Ez nem szegte kedvét csapatunknak. Játékosaink tényleg mindent megtettek, hogy gólt szerezzünk. Erre talán Ilyés Attilának volt a legnagyobb lehetősége. Egy jó labdát kapott, amit, nagyon helyesen, nem kezelgetett, hanem egyből kapura tett. Sajnos a labda fölé szállt. Közben egy támadásunk után Váradi Geri sérelmezte, hogy lest intett ellene a partjelző és ezért anyázni kezdte, amit a játékvezető sárgával "jutalmazott". Mivel Váradinak ez már a második volt, így el kellett hagynia a pályát. Azt gondolom, igazából ekkor veszítettük el a mérkőzést. Ilyen kiélezett, helyzetben ez nagy felelőtlenség volt Gergőtől. Azt azért tudjuk, hogy a játékvezető, jelen esetben az asszisztens, ha hibázik is (itt nagyon úgy nézett ki, hogy hibázott), nem fogja a reklamálás miatt megváltoztatni az ítéletet. A meleg így is sokat kivett a pályán lévő játékosokból. A létszámhiány már kiegyenlíthetetlen volt. Egy ilyen rutinos játékos nem veszítheti el így a fejét! Pályán lévő 10 játékosunk a hosszabbítással együtt hátralévő 10 percben, továbbra is nagyot küzdött, de már nem tudtunk egyenlíteni.