ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2018/2019 > Tavasz

Tárnok BKSK - Diósdi TC 3-2 (2-0)
Tárnok KSK, 2019-03-30 - szombat 15:30

Játékvezető: Székely Rajmund
Aszisztens: Simon II. János, Eisenbacher Mihály

Gól: Sárai Ferenc 7', Vida Péter 22' (11-esből), Váradi Gergő 57' ill. Gyulay Gábor 54' (11-esből), Probáld Attila 88'

Lapok: Beringer Roland 32' , Miseta Roland 55' , Kun Mihály 58' , Probáld Attila 60' , Gyulay Gábor 76'

A forduló további eredményei: Ócsa VSE - Délegyháza KSE 0-1, Szigethalom SC - Dömsödi SE 1-1, Gyáli BKSE - Perbál SC 2-0, Ecser SE - Táborfalva KSE 3-1, Sóskút SKE - Újlengyel DSE 2-2, Pátyi SE - Ráckeve VAFC 1-0

Szabadnapos: Inárcs VSE

Tárnok BKSK: Pintér László 0 - Nagy Dániel 6, Veszeli Tibor 6, Csibrik György 6, Nagy István 5 (Csató Ferenc 87' 0) - Bakó Gábor 6, Czeilinger Zsolt 6 - Sárai Ferenc 6 (Demján Dénes 85' 0), Vida Péter 7, Váradi Gergő 7, Ilyés Attila 6 (Takács Patrik 64' 5),
Kispad: Kürti István, Eskulits Dávid, Demján Dániel
Edző: Kaszás Attila

Diósdi TC: Román Viktor - Huber Balázs, László-Gergely Csaba, Gyulay Gábor, Pulik Márk (Horváth Benett 62'), Kemény Levente (Nagy Richárd 46'), Beringer Roland (Kniess Lucas 60'), Szigeti Dávid, Kun Mihály, Probáld Attila, Miseta Roland

Kispad: Csicsics Sándor, Tóth Albert

Edző: Polákovics Attila

A két csapat helyezése alapján most talán nem számított igazi rangadónak ez a találkozó, ám ne feledjük, hogy a hagyományok alapján mindenkor annak számít. Hangulatban, küzdelemben mindenképpen az volt most is és azt gondolom, hogy a jó, élvezhető játék sem hiányzott. A mérkőzés folyamán Diósd birtokolta többet a labdát, de mezőnyfölényük meddő volt. Ma is volt egy jól szűrő középpályánk és egy nagyon jól záró védelmünk. Az is igaz volt, hogy támadásaink viszont sokkal nagyobb veszélyt jelentettek a vendégek kapujára, mint fordítva. Az is a mi malmunkra hajtotta a vizet, hogy egy látványos támadás során már a 7. percben sikerült megszerezni a vezetést. Sárai Ferenc lőtt éles szögből látványos gólt. 1-0. Ez méginkább feltüzelte Diósdot. Még többet támadtak, de helyzet nélkül. A 22. percben egy ellentámadásnál a védelmen átkígyózó Vida Pétert vágták fel a 16-oson belül. A játékvezető habozás nélkül adta meg a teljesen jogos 11-est, amit Peti saját maga értékesített. 2-0. Továbbra is élvezetes játék folyt, de gólt már egyik csapat sem szerzett a félidőben.

A második játékrészre sem lehetett panaszunk. 9 perc játék után az 54. percben egy 16-oson belüli szabálytalanság után ránk is kiszabott a játékvezető egy büntetőt, amit viszont Gyulay Gábor értékesített. Pintér Laci jó irányba indult el a labdáért, de Gábor annyira a bal alsóba helyezte a labdát, hogy az elérhetetlen volt. 2-1. Megint csak jól jött, hogy a vendégek szépítő gólja után 3 perccel Váradi Gergő szerezte újabb gólunkat. Látványosan ejtette át Román Viktor felett a labdát. 3-1. Az izgalmak tovább fokozódtak és ez (talán várható is volt) előbb Kun Mihály idegeit, majd később Gyulay Gábor idegeit is megviselték. Mindkét diósdi játékos szövegelésért, második sárgával távozott a pályáról. Előbbi az 58., utóbbi a 76. percben. A vendégek dicséretére legyen mondva, hogy 10 emberre, majd később 9 emberre fogyatkozva sem adták fel és ennek eredménye képpen a 88. percben akarásukat siker koronázta. Probáld Attila lépett ki védelmünket faképnél hagyva és szerezte meg az újabb diósdi szépítést. 3-2. A játékvezető 2 percet hosszabbított,de az eredmény már nem változott.

Nagyon fontos 3 pontot szereztünk így továbbra is csak 1 pont hátrányban vagyunk a II. osztályba való feljutást jelentő 2. helytől. A következő hétvégén Kiskunlacháza lenne az ellenfelünk, de kizárásuk miatt szünnaposak leszünk. Ez a kis erőgyűjtés remélem jó hatással lesz hátralévő mérkőzéseinken nyújtandó játékunkra. Erre igazán nagy szükségünk lesz, hiszen még 8 mérkőzést fogunk játszani, amiből az ősz hagyatékaként csak kettőt fogunk idehaza játszani és hat alkalommal idegenben lépünk pályára. Ami bíztató lehet, hogy ősszel az idegenbeli mutatóink jóval kedvezőbbek voltak a hazainál.

Ui.: Ráckeve vasárnap kikapott Pátyon, így jelenleg 2 ponttal mi vagyunk a jobbak a második helyért.