ARHÍVUM > Bajnokságok > FELNŐTT > 2018/2019 > Tavasz

Játékvezető: Tóth Zoltán
Aszisztens: Kiss Tibor Zoltán, Tábi Zoltán

Gól: Ilyés Attila 44' 69', Tóth Tamás 87' ill. Szabó István 7'

Lapok: Váradi Gergő 58' , Demján Dániel 93'  ill. Kerekes Zoltán 64' , Rácz Roland 76' , Cserna Gábor 85' , Végh Gábor 93'

A forduló további eredményei: Ócsa VSE - Inárcs VSE 5-0, Gyáli BKSE - Délegyháza KSE 3-3, Szigethalom SC - Ecser SE 2-3, Pátyi SE - Diósdi TC 4-0, Ráckeve VAFC - Perbál SC 2-1, Újlengyel DSE - Táborfalva KSE 7-1

Szabadnapos: Sóskút SKE

Tárnok BKSK: Pintér László 7 - Nagy Dániel 8 (Demján Dániel 75' 0), Veszeli Tibor 7, Csibrik György 8, Nagy István 7 - Bakó Gábor 7, Czeilinger Zsolt 8 - Takács Patrik 7 (Demján Dénes 83' 0), Váradi Gergő 8 - Vida Péter 8, Ilyés Attila 9 (Tóth Tamás 86' 0)
Kispad: Kürti István, Pusztai Csaba
Edző: Kaszás Attila

Dömsödi SE: Szilágyi Gergő - Őrsi Krisztián (Rácz Roland 74'), Szabó Zoltán, Kerekes Zoltán, Cserna Gábor, Turcsán Tamás (Bábel Norbert 82'), Szabó István, Faragó Gábor, Palotai György (Sass László 86'), Rösch Péter, Végh Gábor

Kispad: Szakál László, Hajlik Máté

Edző: Kun Gergely

Úgy adta a sors, hogy a múltheti fiaskót éppen a listavezető ellen lehetett helyrehozni. A mérkőzés eleve háromesélyes volt. Úgy kezdődött, hogy az első percben Vida Peti "forintos" labdával indította jobb szélen Takácsot. Patrik elszáguldott és beadott, de a beadást egy védő blokkolta. Sajnos ezután közvetlenül a vendégek vették át az irányítást. Szinte folyamatosan támadtak és a "szerencsétlen" 7. percben egy pontosan középre adott labdát Szabó István röptében, kapásból, 10 méterről vágta a kapunkba. Az elmúlt héten, Délegyházán is pont ekkor kaptuk az első gólt. A különbség csak annyi volt, hogy akkor tényleg csak az első volt, de most, egyben az utolsó is. El kell ismerni, gyönyörű gól volt, még ha nekünk nem is tetszett annyira. 0-1. Dömsöd fölénye egy pár percig még kitartott, de lassan magunkhoz tértünk és mi kerültünk fölénybe. Védelmünk kitűnően állt a lábán, elől pedig többször is sikerült megzavarni a dömsödi védelmet. A 15. percben Bakesz szögletéről Ilyés Attila csak miliméterekkel maradt le. A 24. percben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki. Bal oldali Nagy István - Váradi összjáték után Geri vezette szép cselekkel a labdát oldalról a kapu felé, majd az 5-ös sarkáról középre gurított az érkező Vida elé. A kapu előtt elég nagy volt a "népsürüség", de Peti nagyon jól megnézte azt a keskeny sávot, ami üres volt. Laposan el is lőtte a labdát, de, hogy honnan került közvetlenül a gólvonalon elő egy kétségbeesetten spárgázó védő lába? Lényeg, hogy erről a lábról vágódott ki a labda. Továbbra is némi fölényben játszottunk és a 44. perc meghozta a várva-várt gólunkat is. Vida Peti végezhetett el szögletrúgást baloldalról. A labdát az alapvonal mellett feléje futó Váradinak passzolta. Geri visszetette, majd a visszakapott labdával Peti befelé futott és a 16-os oldalvonalától középre tekerte Ilyés Attila felé, aki pontosan érkezett és mesterien fejelt a kapuba. 1-1. Nagyszerű érzés volt, hogy nem kellett hátrányból kijönni a második játékrészre, ami viszont ismét némi vendég fölénnyel és helyzettel kezdődött. Ekkor is volt egy rövid periódus, amikor ismét Dömsöd irányított, de védelmünk szikla szilárd maradt. 10 perc után ismét megszünt ez a mezőnyfölény és izgalmas, nagy iramú, élvezetes játék folyt. A 68. percben Váradi Gergő végzett el szögletet. A belőtt labdát Csibrik Gyuri fejelte nagyon veszélyesen kapura, amibe Szilágyi még beleütött, de az éppen Ilyés Attila elé került és ő másodszor sem hibázott. A labdát a hálóba kotorta. 2-1. Sokat tettünk érte, hogy vezethessünk és végre meg volt a megérdemelt előnyünk. A hajrá is izgalmasan alakult. Izgalmak után elérkeztünk a véghajrához és ez megint nekün sikerült jobban. Kaszás Attila a 86. percben a kitűnően játszó, de közben elfáradt Ilyés Attilát Tóth Tamásra cserélte. A mi térfelünkön folyt a játék, a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, ezért támadtak, mi viszont szerettük volna megtartani előnyünket, ezért behúzódva védtük 16-osunk előterét. A 88. percben Váradi Geri ugrott meg nagy iramban a baloldalon. Hosszas labdavezetés után ért a 16-os magasságába és pontosan tálalt a támadást középen követő Tóth Tamás elé, aki a 16-os vonalának közelében találkozott először a labdával, ezen a mérkőzésen. Ez a találkozás eredményesebb nem is lehetett volna, hiszen Tomi rövid labdavezetés után úgy rúgta el laposan a jobb alsó sarok felé, hogy az a kapufa és a kapus keze közötti labdányi résen jutott a hálóba. 3-1. A játékvezető pár percet még hosszabbított, de a továbbiakban már semmi nem változott.

Győzelmünk teljesen megérdemelt volt. Rengeteget tett minden játékosunk ezért a sikerért. Nagyon jó csapatot győztünk le jó játékkal, egy nagyon élvezhető mérkőzésen.